Inwestycje w nieruchomości | _BLOG krystianinwestuje - e-blogi.pl
_Blog krystianinwestuje
Inwestycje w nieruchomości 2015-06-08

Jeszcze kilka lat temu inwestycje w nieruchomości były bardzo popularne. Ci, którzy wtedy kupili mieszkania znaleźli idealny moment. Myślisz o inwestycji w nieruchomości? Zastanów się, czy to się jeszcze opłaca.


Największy wzrost wartości nieruchomości odnotowano w latach 2005-2008. Wtedy ceny w miastach wzrosły o więcej niż 100%! W tamtych latach warto było kupić mieszkanie chociażby po to, aby je wynająć na kilka lat, a później sprzedać. Zyski z wynajmu i sprzedaży były całkiem duże. Obecnie może się okazać, że więcej zarobimy nawet... wkładając pieniądze na lokatę.


Ceny mieszkań w miastach utrzymują się na wysokim poziomie. To kwestia kryzysu gospodarczego, a także słabego przyrostu naturalnego. Wiele nowo wybudowanych mieszkań stoi pustych i nie widać zainteresowania nimi ze strony potencjalnych nabywców. W kwestii zakupu mieszkania celem wynajęcia go innym lokatorom sprawa również nie jest kolorowa. Gdyby dokonać obliczeń, okazało by się, że w ciągu pięciu lat można zarobić więcej trzymając te pieniądze na lokacie, niż kupując i remontując mieszkanie. Nie mówiąc oczywiście o bieżących wydatkach i potencjalnym stresie. Nigdy nie wiesz, na jakiego lokatora trafisz i jakie komplikacje mogą pojawić się po drodze.Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]