Fundusze inwestycyjne | _BLOG krystianinwestuje - e-blogi.pl
_Blog krystianinwestuje
Fundusze inwestycyjne 2015-06-09

Fundusze inwestycyjne są bardzo popularne w naszym kraju, głównie ze względu na to, że można na nich zarobić więcej niż na lokatach. Życie nie jest jednak kolorowe, można też stracić. Co warto wiedzieć, zanim podejmiemy się inwestycji w fundusze?


Kto i jak może inwestować?


Inwestować mogą zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne, a także osoby nie posiadające osobowości prawnej. Fundusze można otworzyć w bankach; większość banków oferuje taką możliwość, więc najlepiej wybierz bank, w którym posiadasz konto osobiste. Zastanów się nad tym, na jak długi okres czasu chcesz zainwestować pieniądze, a także nad tym, czy chcesz wpłacić kwotę jednorazowo, czy systematycznie będziesz wpłacać stałą kwotę.


Ryzyko


W przypadku funduszy inwestycyjnych, ryzyko utraty zysku jest większe niż w przypadku np. lokaty. Dlatego też musisz się zastanowić, ile jesteś w stanie zaryzykować. Im bardziej "ryzykowny" fundusz wybierzesz, tym więcej możesz także zyskać. Takie fundusze lepiej wybierać na dłuższy okres czasu, gdyż w przypadku spadków trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na zwyżki, a to może potrwać trochę czasuDodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]