_BLOG krystianinwestuje - e-blogi.pl
_Blog krystianinwestuje
Inwestuj w metale szlachetne 2015-04-24


Jednym z niezawodnych i nieprzemijalnie cieszących się popularnością sposobów na inwestowanie, jest inwestycja w metale szlachetne. To bardzo dobry pomysł, jeśli zastanawiamy się jak dodatkowo zabezpieczyć swój majątek. Wartość złota czy srebra jest mniej więcej stabilna, ponieważ w przeciwieństwie do pieniądza, ich nie da się w nieskończoność dodrukowywać. Jak więc zacząć to robić?

Możemy inwestować w lokaty, fundusze powiernicze, akcje spółek wydobywczych, albo kupić bezpośrednio swoje metale szlachetne w sztabkach, rezerwując też usługę przechowywania ich w skarbcu. A jak zrobić to całkowicie zdając się na siebie? To równie dobry pomysł. Po prostu kupujemy złoto czy srebro w sztabkach albo nawet w formie biżuterii i przechowujemy je w domu. Jeśli zadbamy przy tym o bezpieczeństwo, może okazać się, że to najpewniejszy sposób inwestowania w metale szlachetne. Nie będziemy przejmować się realnym pokrycie wirtualnych sztabek, czy potencjalnym bankructwem banku. Wysoka wartość i historyczna moc złota jako tradycyjnego środka płatniczego zapewnia płynność takiej inwestycji. W razie czego nie powinniśmy więc mieć żadnych problemów z późniejszą odsprzedażą zawartości naszego 'skarbca'.


Czy mieliście już kiedyś do czynienia z inwestycjami w metale szlachetne? Czy uznajecie inwestycje w jakiekolwiek inne metale niż złoto lub srebro? Jeśli macie jakieś przemyślenia na ten temat, chętnie się z nimi zapoznam. 


Możesz zarabiać na pustym mieszkaniu? 2015-04-12Jak zarobić na mieszkaniu, w którym Cię nie ma? Przypuśćmy taką sytuację - wybierasz się na miesięczny wyjazd w delegację lub na trzytygodniowe wakacje. Może nawet robisz sobie przedłużony weekend, i w tym czasie Twoje mieszkanie stoi puste. Co możesz zrobić, by choćby częściowo zwrócić sobie koszt swojego wyjazdu?


Wynająć mieszkanie! Zanim pomyślisz, że przez serwisy z ogłoszeniami zajmie to wieki, zainteresuj się stosunkowo nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie, takimi jak Airbnb, albo Wimdu. To serwisy, w których użytkownicy opisują swoje mieszkania lub pokoje w nich, które przeznaczają na wynajem podróżnikom. Podróżnicy zyskują zwykle niższą cenę i większą prywatność niż w hotelu, właściciele - pieniądze, które pozwalają szybciej spłacić kredyt, albo po prostu stanowią dodatkowy dochód, który można przeznaczyć choćby na inwestycje. Sytuacja win - win. Oczywiście rozumiem, że nie każdy zdecydowałby się na taką formę zarobku i nie każdy otworzyłby swoje mieszkanie dla obcych, ale warto się zastanowić nad tą możliwością. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]