_BLOG krystianinwestuje - e-blogi.pl
_Blog krystianinwestuje
Zmiana systemu zarządzania projektami w firmie 2015-05-05


Dziś trochę z innej beczki, bo o inwestowaniu we własną firmę.


Obecnie dużo mówi się o konieczności wprowadzania zarządzania projektami w pracy, jednak wiele firm bierze się za to trochę nie z tej strony co potrzeba. Nawet wprowadzenie niektórych drobnych rozwiązań nie zmienia za bardzo sytuacji i przedsiębiorstwa pracują w zbyt wolnym tempie, mają finansowe problemy i nie osiągają założonych celów.  


Jednym ze sposobów jakie stosują w takich sytuacjach firmy, jest zatrudnienie doradców z tej branży, jednak ich praca jest bardzo kosztowna. Często godzina ich porad kosztuje w przybliżeniu 120 dolarów, a dzień - około tysiąca. Krótka konsultacja jest w stanie przynieść jedynie bardzo powierzchowne rozwiązania.


Innym sposobem stosowanym przez firmy jest wprowadzanie działań punktowych, które mają być tańszym zamiennikiem, jednak częściej prowadzą one do dezorganizacji i chaosu, a zamiast ułatwiać komunikację w firmie, rozpraszają ją. Takie narzędzia to min. firmowe komunikatory, arkusze do wspólnego uzupełniania, czy kalendarze. Jednak częstym efektem jest po prostu ignorowanie służbowych wiadomości i powiadomień przez pracowników.


Co zatem robić i jakiego zamiennika szukać? Zainteresowanym polecam lekturę strony http://combeenut.pl gdzie można znaleźć wiele wartościowych artykułów dotyczących zarządzania projektami oraz informacje na temat oprogramowania do tego służącego. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]